Ana sayfa E İNSAN Can Dündar’dan Erdoğan’a yanıt: “FETÖ’yle müşterek hiçbir işim yok, adım Tayyip Erdoğan değil

Can Dündar’dan Erdoğan’a yanıt: “FETÖ’yle müşterek hiçbir işim yok, adım Tayyip Erdoğan değil

106
PAYLAŞ

Tayyip Erdoğan Fransa’da Emmanuel Macron’la görüşmesinin ardından uçakta yaptığı açıklamada Can Dündar’ı ve Osman Kavala’yı hedef aldı, Dündar’a “sözde gazeteci” dedi. Dündar, Twitter hesabından Erdoğan’a yanıt vererek “Sözde değil özde gazeteciyim, takdiri ona düşmez” dedi

Erdoğan, 5 Ocak günü Fransa’da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’la görüşmüş, görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlemişti. Basın toplantısında, Erdoğan’ın “Gezi olaylarının arkasındaki isim” dediği Osman Kavala da gündeme gelmişti. Macron, basın ve ifade özgürlüğünün korunması gerektiğini vurgularken Erdoğan Türkiye’de yargının bağımsız olduğunu iddia ederek “Terör kendi kendine oluşmuyor. Terörün ve teröristin bahçıvanları vardır” demişti.

ERDOĞAN-MACRON GÖRÜŞMESİ: TARAFLAR RAHATSIZ

Erdoğan, Fransa ziyareti dönüşünde uçakta yaptığı açıklamalarda “Can Dündar denilen sözde gazeteci, Türkiye’de 5 yıl 10 ay mahkum olmasına rağmen, Almanya’da rahatça dolaşıyor. Halbuki kendisi Türkiye’de adli kontrolle serbest bırakılmaktan istifade ederek kaçmış birisidir” dedi. Dündar’ın suç işlediğinin sabit olduğunu ileri süren Erdoğan, Dündar gibi gazetecilere “rağbet gösterilmesini doğru bulmadıklarını” söyledi.

Kavala’yla ilgili ise Erdoğan, “Gezi olaylarının arkasındaki bütün o işlerin kahramanıdır; Türkiye’nin Soros’udur o adam” ifadelerini kullandı.

Can Dündar ise Erdoğan’ın yaptığı açıklamalara Twitter hesabı üzerinden yanıt verdi.

More
.@RT_Erdogan Paris dönüşü Kavala&benden sözetmiş. 6 cümlesinin 6’sı da yanlış: 1)”Sözde”değil özde gazeteciyim.Takdiri ona düşmez. 2)Hiç mahkumiyetim yok. Mahkemenin kararı Yargıtay’da. 3)Kaçmadım.Yurtdışındaydım. Kendisi OHAL darbesiyle hukuku askıya alınca kalmaya karar verdim+4)Avrupa’da gördüğümüz rağbetin nedeni,ülkemizi kendi baskısından kurtarmak için verdiğimiz özgürlük mücadelesi.
5)Osman Kavala’yı&beni peşinen mahkum edip”yargı bağımsız”demenin garabetini tüm dünya görüyor. 6)FETÖ’yle müşterek hiçbir işim yok.Benim adım Tayyip Erdoğan değil.

Sendika.Org