Siz de gönderin çocuklarınızı askere hadi bakalım Demet Akalın’dan İbrahim Tatlıses’e sert Hatay yanıtı… VE askerlik yapmayan O ünlülerin Çocuklarına bakın

184

Geçen hafta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la birlikte ünlü isimler Hatay’a Mehmetçik’e destek ziyaretinde bulunmuşlardı.  Şarkıcı Demet Akalın da her etkinliğe aynı isimlerin gittiğini ifade ederek duruma tepki göstermişti. Etkinliği düzenleyen firmanın sahibi Polat Yağcı da “Kendisini çağıracaktık ancak ulaşamadık” ifadelerini kullandı. Ziyarete katılan İbrahim Tatlıses de “Demet ‘yusuf yusuf’tan gelemedi” dedi.

Tüm bunlara şarkıcı Demet Akalın sosyal medya hesabından yanıt verdi. İbrahim Tatlıses’e, “Erkek kardeşim 2 mayısta askere gidiyo! Bana yusufyusuf diyen İbrahim Tatlıses!!! Yazık!!!!sızde gönderin çocuklarınızı hepiniz gönderin hadi bakalım!!!! Korksam iki ay önce İşin Karacayla başvurmam  gitmek için!!” şeklinde cevap veren Demet Akalın, organizasyonu yapan Polat Yağcı’ya da sert çıkarak şöyle yazdı:

“Sinirden boynum zaten pert elim ayağam titriıo ya!!!!ne zor ya evet çağarmadım demek ! Yapsın açıklamasını polat efendı! Düne kadar adresime kadar menajerime kadar yolluyodu!! Davet etmedim edemedim de ! Gerçekleri söyle düne kadar ulaşıodu elime!telefonumuz belli adresimiz belli!öyle aradım ulaşamadım a sığınma gerçek değil çünki!!! @PolatYagci”

Akalın mesajlarında Gökçeklerin kanalındaki habere de tepki göstererek şunları yazdı:

“Doğru yazın haberi ben nereye laf atıorum! Bana yusuf yusuf korkak diyene cevap veriyorum !! Sabah sabahhh rüyamda görmüyorum ben bunları!!!!”

Dün de ‘Söylemezsem Olmaz’ programına telefonla bağlanan Demet Akalın, “Beni arayan kimse olmadı. Hadi arayıp ulaşamadınız. Kocama ulaşsaydınız. Benim bütün işlerimle o ilgileniyor. Bu konuyla alakalı bana ulaşan olmadı” demişti.

İşte o ünlüler ve çocukları:

Hatay ziyaretine katılan ünlülerden Seda Sayan’ın oğlu Oğulcan Engin 28 yaşında. Engin askerlik görevini yapmadı. Kamuoyunun gündemine magazin basınında yer alan haberlerle geliyor.

Ziyarette yer alan Sibel Can’ın 26 yaşındaki oğlu Engincan Ural da askerliğini yapmadı. Magazin basınında sık sık yer alan Ural, giydiği kıyafetlerle de tartışma konusu oluyor.

Erdoğan’ın bir önceki turunda askerlerin yanına giden Hande Yener’in Çağın Kulaçoğlu 28 yaşında. DJ’lik yapan Kulaçoğlu da diğer ünlülerin çocuğu gibi askerlik yapmadı.

Demet Akalın’ın “askere gönderin” tepkisinin hedefinde İbrahim Tatlıses vardı. Tatlıses askerlik tartışmasına oğlu Ahmed’in askerlik fotoğrafını paylaşarak yanıt vermişti. Ancak Tatlıses’in bir diğer oğlu İdo askerliğini yapmadı. Magazin basınının gündeminden düşmeyen İdo, şarkıcılık yapıyor.