Narkoz verirken ‘Allahu Ekber’ diye bağıran doktordan hastaya: Beğenmiyorsan özele git

194

Beğenmiyorsan özele git
Narkoz verirken ‘Allahu Ekber’ diye bağıran diş hekimi, kendisine, “Beyefendi namaz mı kılıyorsunuz narkoz mu veriyorsunuz?” sözleriyle tepki gösteren hastasına, “Beğenmiyorsan özele git” dedi.

Güngören Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne kanal tedavisi için giden bir hasta, diş hekimi Erdinç Şenyüz’esevk edildi. Şenyüz, hastaya narkoz verdiği sırada “Allahu Ekber” diye tekbir getirmeye başladı.

Peş peşe birkaç kez tekbir getirince, hasta “Beyefendi namaz mı kılıyorsunuz, narkoz mu veriyorsunuz” diyerek tepki gösterdi. Tepki üzerine diş hekimi Şenyüz, “Elim kibar değildir, biraz sertimdir. Beğenmediysen özele gidebilirsin, tabii senin tercihin. Aslında beğenilen de bir doktorum” dedi.

“KAMU GÖREVİ YAPAN BİR HEKİM BÖYLE BAĞIRAMAZ”

Hasta yaşadıklarını şu ifadelerle anlattı:

soL Haber PortalındanAhmet Çınar’ın haberine göre, “Bir kamu hastanesinde, kamu görevi yapan bir diş hekiminin bir takım dinsel sözlerle, cümlelerle, seremonilerle, tekbirlerle tedaviyi gerçekleştirmesi üzücü.

Diş hekiminin dinsel inancı ne olursa olsun, bunu kamu görevine taşımaması gerekiyor. Tepki gösterince de ‘özele git’ denmesi, hastaların özel sektöre sevk edilmesi de piyasacı anlayışa işaret ediyor. Aynı tablo eğitimde de yaşanıyor.

Kamuda dinsel eğitim dayatılıyor, ‘dinsel dayatma istemiyorsan çocuğunu özel okula gönder’ deniliyor. Piyasacılık ile dinciliğin nasıl iç içe olduğunu bu olayda bir kez daha görmüş olduk.”

kaynak: http://www.birgun.net/