Sabahları Yorgun mu Uyanıyorsunuz, Bu Haber Sizin İçin!

230

Sabahları uyanmak için çoğu zaman zorlanırız.  Kimileri hiç uyumamış gibi yorgun uyanır, kimileri de güne mutlu ve enerjik bir şekilde başlar. Mutlu ve enerjik şekilde uyanan insanların sırlarını merak ettiğiniz zamanlar elbette ki olmuştur. Bizde bu merakınızı gidermek için güne daha enerjik başlayan insanların, yaptığı birkaç basit yöntemi sizler için araştırdık.

İşte o yöntemler…

Uyumadan önce dikkat edilmesi gerekenler

-Deliksiz ve sağlıklı bir uyku için uyumadan önce kahve ve kafein içeren besinler tüketmeyin.

-Yatmadan en az 3 saat önce yemek yemeyi kesin.

Yatmadan birkaç saat önce yemek yemek, sindirim sisteminin çalışmasını zorlaştırır. Dolu bir mideyle de rahat uyuyamazsınız.

Bu durumun sonucunda sürekli tuvalete gitme ihtiyacı hissedersiniz. Bu durumda sürekli uyanmanız gerekir ve deliksiz rahat bir uyku sizler için hayal olur.

Uykuya hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler

-Kaliteli bir uyku için karanlık ve sessiz bir ortam oluşturmaya çalışın.

-Yatmadan bir saat önce uyuyacağınız odayı muhakkak havalandırın.

-Rahat ve kaliteli bir uykunun diğer bir sırrı da odanın sıcaklığıdır. Odanızın çok fazla sıcak olmamasına özen gösterin.

Rahat uyanmak için yapılması gerekenler

-Rahat ve kolay bir şekilde uyanmak istiyorsanız yatağınızı ışık alacak bir konumda yerleştirmelisiniz. Erkenden uyanmak istiyorsanız alarm saatini uyanacağınız saate kurun.
Daha erken saate kurmak sizi daha çok tembelleştirecektir. Ayrıca cep telefonunuzun alarmını için sevdiğiniz bir müzik seçerseniz mutlu ve hızlı bir şekilde uyanmanıza yardımcı olacaktır.

Yatağınızın başucunda bir bardak su bulundurun. Sabahları uyanır uyanmaz içeceğiniz bir bardak su, metabolizma hızınızı ikiye katlayacaktır.

Kaynak: Milliyet